Marta Maciąg

Pracownia psychologiczna Lorem Lab | Psychologia Poznań

Marta Maciąg

Psycholog. Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, ukończyła psychologię w Wydziale Zamiejscowym Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Poznaniu. Szkolenie terapeutyczne odbywa w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Korzysta z terapeutycznych metod pracy opartych na doświadczaniu. Nieustannie szkoli się zarówno ze sprawdzonych, jak i nowych podejść terapeutycznych, teorii psychologicznych, w szczególności łączących praktykę niesienia pomocy psychologicznej z doniesieniami aktualnych badań naukowych.  

Szkoli się z wykorzystania metody pracy z parami niezdecydowanymi co do przyszłości związku, tzw. Discernment Counselling, utworzonej przez amerykańskiego terapeutę rodzinnego i profesora Uniwerystetu w Minesocie Williama Doherty ( The Doherty Relationship Institute). Jest to forma pomocy psychologicznej dla par, w których jeden z partnerów lub małżonków chce się rozstać, a drugi chce pozostać w parze (więcej: www.narozstaju.pl).

Jest trenerką  Familylab Polska i w ramach tej działalności wraz z koleżanką prowadzi seminaria dla rodziców przybliżające podejście do rodzicielstwa Jespera Juula. Współprowadzi Dialogownię, w ramach której współprowadzi spotkania psychoedukacyjne i warsztaty dla grup. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

„ W pracy z Klientem skupiam się na podstawowych znaczeniach i uczuciach, które utworzyły lub kryją się za zgłaszanymi problemami.  Akceptujące i autentyczne towarzyszenie Klientowi w pogłębieniu rozumieniu siebie i innych jest dla mnie najważniejsze. Zapraszam do współpracy przede wszystkim osoby dorosłe. Koncentruję się na świecie relacji i podstawowym paradoksie w naszym życiu: jak być z innymi, będąc sobą.Chętnie pomagam w spotkaniu się z trudnymi emocjami, skonfrontowaniem się z przeżywanym napięciem lub ambiwalencją oraz uczeniem się uważnego radzenia sobie z stresem.”

Prowadzę spotkania i konsultacje dla osób:

  • dorosłych z problemami w relacjach, np. z problemami dotyczącymi samotności, bezdzietności, emocjonalnych konsekwencji kończenia związków, niewierności w związku, odnajdywaniem się w roli rodzica, odbudowywaniem relacji
  • par przeżywających trudności w relacji oraz wahających się co do przyszłości swojego związku
  • osób szukających nowych konstruktywnych sposobów radzenia sobie ze stresem

Skontaktuj się ze mną pod numerem telefonu +48 692 789 884, e-mailem: m.maciag@loremlab.pl

Możesz także umówić wizytę na portalu znanylekarz.pl