Iwona Remiszewska

Pracownia psychologiczna Lorem Lab | Psychologia Poznań

Iwona Remiszewska

Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych i młodzieży.

Ukończyła studia magisterskie  na Wydziale Nauk Społecznych UAM w Poznaniu kierunek – Psychologia. Dwuletnie szkolenie w dziedzinie terapii i rehabilitacji uzależnienia od narkotyków zgodnego z programem zatwierdzonym i certyfikowanym przez Ministra Zdrowia.  Certyfikat Specjalisty Terapii Uzależnień nr SP/0278/2007

Jest absolwentką Szkoły Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt IIPG w Krakowie (4-letnie szkolenie akredytowane przez EAGT).

Instytut jest członkiem International Federation of Gestalt Training Organization FORGE i EAGT – międzynarodowych federacji zrzeszających ośrodki szkolące w zakresie terapii.

Od wielu lat prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową w ujęciu Gestalt. Od  16 lat jest również związana ze Stowarzyszeniem Monar gdzie pomaga klientom w ich drodze wychodzenia z uzależnienia. Przez wiele lat tworzyła i koordynowała liczne programy profilaktyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Swoją pracę  poddaje  regularnej superwizji indywidualnej i grupowej u certyfikowanych superwizorów.

Pracuje zgodnie z zasadami Kodeksu Etycznego Polskiego Towarzystwa Pasychoterapii Gestalt oraz Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa.

Iwona o sobie:

Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową.

Bycie psychoterapeutą i psychoterapię rozumiem jako towarzyszenie osobom, które pragną poprawy jakości życia, lepszego poznania siebie, swojego funkcjonowania w relacjach z innymi ludźmi oraz wzięcia odpowiedzialności za siebie i swoje życie nie pod presją powinności ale w poczuciu wolności.

W terapii bardzo wierzę w leczące znaczenie relacji JA-Ty. Wierzę, że w bezpiecznych warunkach wzajemnego szacunku, akceptacji, otwartości i zaufania człowiek nabiera odwagi do spotkania się z samym sobą, ze swoimi emocjami, słabościami, tym co boli w obecności terapeuty. A poprzez to uruchamia w sobie swój potencjał do wzrastania i poprawy jakości życia.

Komu pomagam:

W różnych momentach życia cierpimy z powodu kryzysów emocjonalnych, objawów psycho- somatycznych, trudności w relacjach z dziećmi lub partnerami, stanów depresyjnych lub objawów nerwicowych. Psychoterapia przeznaczona jest dla osób pragnących rozwijać i odkrywać swój potencjał oraz kształtować osobowość.

Celem psychoterapii jest przynoszenie ulgi i uczynienie życia szczęśliwszym.

Otaczam opieką osoby doświadczające:

  • trudności emocjonalnych: lęk, niepokój, depresja
  • niskiego poczucia wartości
  • samotności i obaw przed bliskimi związkami z ludźmi
  • chronicznego stresu i napięcia
  • kryzysów
  • dolegliwości somatycznych, które nie znajdują potwierdzenia w diagnozie medycznej
  • potrzeby odnalezienia radości życia i odkrywania własnych zasobów
  • a także dla tych, którzy już sporo wiedzą na temat przyczyn swoich trudności, ale nie doświadczają zmiany

Zapraszam wszystkich, którzy doświadczają cierpienia, trudności i pragną podjąć pracę nad sobą, aby żyć lepiej i pełniej, wybierać świadomie pozostając w zgodzie ze sobą, jednocześnie dbając o dobre relacje z innymi.

Kontakt bezpośredni:  698 756 073