Kurs przedzwiązkowy – fundamenty

Pracownia psychologiczna Lorem Lab | Psychologia Poznań

Kurs przedzwiązkowy – fundamenty

Jaka jestem w związku? Jakim partnerem jestem? Czy znajdę Tego/Tą, o kim marzę?

Zapraszamy Was na cykl spotkań psychoedukacyjnych o tym, kim jesteśmy w relacjach partnerskich. Mówi się, że nie ma szkoły uczuć, lubimy myśleć o związkach romantycznych jak o magii i czarach, które spadają na nas jak grom z jasnego nieba. Sądzimy, że dopiero gdy ktoś szczególny pojawi się w naszym życiu, możemy nauczyć się czegoś o związkach. Chcemy Wam zaproponować nieco inne spojrzenie na to, czy można jakoś przygotować się do bycia w bliskiej relacji z partnerem. Słowo „kochać” ma w sobie bardzo aktywny składnik – przestrzeń do rozwoju, nauki i zainteresowania, które chcemy Wam w Was pokazać: dzięki nim można bardziej świadomie wejść w relację, szukając w nich szczęścia.

Dla kogo? Dla wszystkich osób pełnoletnich, które szukają partnera, miłości i bliskości; dla osób, które odnoszą wrażenie, że ciągle wchodzą w podobną relację mimo że partnerzy wydają się być od siebie różni; dla osób, którym doskwiera samotność, a potrzeba bliskości odzywa się coraz częściej; dla osób, które chcą przyjrzeć się własnym błędom, znaleźć prawidłowości w trudnościach, które napotykają oraz dla tych, którzy po prostu są zainteresowani wiekszą świadomością swojego funkcjonowania w relacjach.

Forma: Pięć 2,5-godzinnych spotkań odbywających się w jeden dzień weekendowy, co 2 tygodnie. Będzie trochę mini-wykładów, ale chcemy przede wszytskim dyskutować, ćwiczyć i zaglądać do indywidualnych historii i potrzeb uczestników.

Tematyka: Podczas pierwszego spotkania zajmiemy się tym, czy miłość dzisiaj jest trudniejsza niż kiedyś, co z tego co kiedyś było ważne jest wciąż aktualne, a co współcześnie pomijamy; jak wygląda miłość 2.0; jak nauczyliśmy się kochać i być kochani. Podczas drugiego spotkania przyjrzymy się temu, jakim partnerem/ jaką partnerką jestem, swoim największym wyzwaniom i atutom. Podczas trzeciego spotkania skupimy się na tym, jak opowiadamy o sobie, gniewamy się, prosimy i dajemy innym to, czego (nie) chcemy. Na czwartym spotkaniu zajmiemy się sferą erotyczną, integralnością seksualną, seksualnym zdrowiem i pożądaniem. Ostatnie spotkanie zakończymy analizą tego, co dla nas najważniejsze w relacji, obieraniu celów w naszym romantycznym życiu oraz sesją pytań i odpowiedzi do tego, co najbardziej interesowało podczas spotkań. Wiedza prezentowana podczas spotkań pochodzi z teoretycznych ujęć psychologicznych, badań naukowych oraz wniosków z praktyki terapeutycznej wiodących terapeutów par.

Z kim? Spotkania odbędą się w małej grupie (5-8 osób) o charakterze zamkniętym. Prowadzące to psycholożki i terapeutki w trakcie szkolenia: Marta Maciąg i Kasia Andrys, współtworzące Dialogownię i na stałe związane z Pracownią Psychologiczno-terapeutyczną Lorem Lab.

Kiedy? 2.03, 16.03, 6.04, 27.04, 12.05; godziny 11:30 -14:15 (z uwzględnieniem 15 min przerwy)

Gdzie? Pracownia Psychologiczno-terapeutyczna Lorem Lab, Poznań, ul. Libelta 24/5

Cena: 650 zł/ 5 spotkań przy płatności z góry; 140 zł/ spotkanie przy płatności w ratach za każde ze spotkań z osobna.

Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenia lub/ i pytania pod adresem m.maciag@loremlab.pl.

Po zgłoszeniu mailowym otrzymacie odpowiedź z prośbą o krótką rozmowę telefoniczną w nawiązaniu do zgłoszenia.

 

Dodaj komentarz