Świadomość przez ciało – warsztaty

Pracownia psychologiczna Lorem Lab | Psychologia Poznań

Świadomość przez ciało – warsztaty

Jak traktuję swoje ciało? Co o nim wiem? Czy daje mu dojść do głosu , gdy spotykają mnie ważne momenty w moim życiu? Czy mogę o swoje ciało lepiej zadbać, podnosząc własną świadomość? Czy ono umie mówić?

Zapraszamy Was na na krótkie warsztaty psychoedukacyjne, poświęcone tematyce świadomości ciała. Zbudowanie dobrej relacji ze swoim ciałem, jest fundamentem do bycia   z samym sobą. Zwrócenie uwagi na to, co dzieje się z moim ciałem doprowadza do emocji  kryjących się za objawami prowadzącymi z ciała.

Chcemy Wam zaproponować inne spojrzenie na swoje emocje, przez pryzmat własnego ciała. Dodatkowo na warsztatach poruszymy kwestię odżywiania, jako jednej z form dbania o swoje ciało. Co nam może służyć w chwili stresu, smutku czy radości? Czy zajadamy nasz stres, jak tak to czym i czy możemy to wymienić na produkt , który nie wyrządzi szkody naszemu ciału? Na te pytania pomoże odpowiedzieć Łucja Czyżewska Majchrzak, specjalista ds. żywienia człowieka, która wskaże zdrowe nawyki żywieniowe, które wspomogą nasz organizm w chwilach, gdy walczymy z trudnymi dla nas emocjami.

Dla kogo? Dla osób pełnoletnich, które chcą podyskutować i podzielić się swoimi doświadczeniami emocje a ciało. Dla każdego, który chce dowiedzieć się , jakie emocje potrafimy ukrywać w ciele, jak one wpływają na nasze funkcjonowanie. Dla osób , które po prostu chcą nawiązać relację ze swoim ciałem i jego potrzebami.

Forma zajęć:

Dwudniowe warsztaty w terminie 26.04.2019 r.( godz: 15.00-19.00) i 27.04.2019 r. (9.00-16.00). Będzie trochę mini- wykładów, dyskusji gdzie będziemy mogli przyjrzeć się własnym doświadczeniom i historiom , jak  pracy własnej i grupowej.

Spotkania: poprzyglądamy się swoim organizmom, co w nich lubimy, co nam przeszkadza, a czego może im brakować. Pomogą w tym pytania, które przybliżą i dostarczą wiedzy o swoim ciele. Na ich podstawie będziemy gotowi zrobić, „mapę „ swojego ciała. W której pozostają ukryte nasze emocje.

Przejrzymy postawy w odniesieniu do psychoterapii przez ciało, które są zakorzenione podstawach analizy bioenergetycznej A. Lowen’a. Porozmawiamy czym jest „zazbrojenie”,  gdzie mogą znajdować się napięcia mięśniowe i jak mogą powstawać. Na te i na wiele innych pytań postaramy się znaleźć odpowiedź, lub znaleźć ścieżkę do odpowiedzi.

Natomiast Pani Łucja Majchrzak, specjalista ds. żywienia podpowie , jak „dopieścić” i zadbać o swój organizm w chwilach np. stresu.

Z kim? Zajęcia przewidziane są dla małej grupy, max 6 osób, mają charakter zamknięty. Każdy z uczestników , w trakcie zgłoszenia otrzyma listę pytań dotyczących ogólnego stanu zdrowia.

Prowadzące to psycholog i terapeutka w trakcie szkolenia: Iza Nowak i Lidia Czyżewska Majchrzak specjalista ds. żywienia związane z Pracownią Psychologiczno-terapeutyczną Lorem Lab.

Gdzie? Pracownia Psychologiczno-terapeutyczna Lorem Lab, Poznań, ul. Libelta 24/5

Inwestycja: 230 zł/ płatność najpóźniej do dnia 23.04.2019 r.
Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenia lub/ i pytania pod adresem i.nowak@loremlab.pl. Po zgłoszeniu mailowym otrzymacie odpowiedź z prośbą o wypełnienie ogólnej ankiety, popartej krótką rozmowę telefoniczną w nawiązaniu do zgłoszenia.

 

Dodaj komentarz